עולם התרבות והתיאטרון עובר ימים מאתגרים וקשים אך יש מוסדות שלא נכנעים למצב וממשיכים להילחם על היצירה. הלב הפועם של 'תיאטרון תמונע', הנשים והאנשים מלפני ומאחורי הקלעים, לא עוצרים לרגע וממשיכים ליצור ולפעול בכל צבע של רמזור ותחת כל מתווה של מצב רוח ושיקולים פוליטיים.

​״פסטיבל תמונע" השנה מגיע לראשונה אל המרחב הדיגיטלי עם אתר-במה ייחודי, בערוצי המדיה שלנו – פייסבוק, יו-טיוב ואינסטגרם, ובאפליקציות הפודקאסט.

הפסטיבל, שבימים רגילים נותן במה ליצירות מקור בבכורה ראשונה ומארח יוצרות.ים ויצירות מהארץ ומחו"ל, יהיה השנה אונליין, ויארח שתי פלטפורמות-במות ליצירה ולהדהוד של יצירה. 

 

סדרת הדיוקנאות הדוקומנטריים "יוצרות.ים מציאות" מצידה מבטים על 10 יוצרות.ים, על התמודדויות שלהם עם מציאות חדשה ובלתי-אפשרית, על יצירה ועל אי-יצירה, על תסכול ותושיה, ועל חלומות והשראה.

​נכנסו אל הבתים שלהן.ם, והן.ם הכניסו אותנו ישירות אל הלב ואל המחשבות שלהן.ם. קיבלנו רצף מרתק, פסיפס חברתי-אומנותי של תמונות מצב, המשקפות רגע אחד שכולנו נמצאות.ים בו.

 

במקביל, הפסטיבל משיק גם את פודקאסט התסכיתים "כאן במה - ובכל זאת״, הזמין להאזנה בכל אפליקציות הפודקאסט - 10 תסכיתי כיס שנכתבו בימי קורונה, אוסף סיפורים-קוליים קצרים, דרמות-אוזניות, מאת כמה מהקולות הבולטים של התיאטרון, שחיפשו ומצאו איך לעשות את מה שאין לעשותו בכל דרך אחרת. תיאטרון. באוזן. תסכיתים. אדם המנהל מערכת יחסים עם הסירי שלו; חוקר המנסה לשכנע שחקן לפרוש מהמקצוע; שני חיילים המנסים להעביר את הזמן והולכים עם זה רחוק; ועוד סיפורים קצרצרים המשקפים את השבריריות של הרגע הזה שאנחנו נמצאים בו, את התנודות והשינויים המתרחשים בחיים שלנו עכשיו, ברגע זה ממש.

בפרק האחרון של הפודקאסט - ״מדויק" - ניצן כהן וד"ר ארז מעין שלו משוחחים עם פרופ' שמעון לוי על העבר, ההווה והעתיד של התסכית. פרופ' לוי בתגובה מביים אותם בתסכית קצר של הרולד פינטר.

​מזמינים אתכן.ם לשלושה ימים של יצירה עצמאית ייחודית שנולדה מתוך אהבה בלתי מתפשרת והרצון להמשיך ליצור ולהשפיע.

מה עושים אנשי במה כשאין במה?

אנשי תיאטרון כשאין תיאטרון?

בין סגר לסגר אנחנו מנסות.ים להיזכר מה זה היה הדבר הזה שקראנו לו חיים, מנסים להתגבר על התנועה המחזורית הזו: נסגרים-נפתחים-נסגרים.

אומנות ויצירה לא מפסיקות להתקיים אף-פעם, הן מוצאות ויוצרות את עצמן מחדש, יוצרות מקומות חדשים עבור עצמן, אפשרויות חדשות.

 

DSC_9634.jpg
LOGO_ABOUT.png

הקלטת סאונד תסכיתים: איתי סמרי

ושובל פיקסלר

עיצוב סאונד תסכיתים: איל שינדלר

ושרון גבאי

ניהול טכני: אלי פרץ וליאור לוין

צילום ועריכה דוקואים יניב סגל, פדאא זידאן ונאוה צוקרמן: נעמי בניאל
צילום דוקואים וניהול שידור: ארז שורצבאום

עריכה ועיצוב סאונד דוקואים: Ferby

תאורה: אלי פרץ

הנחיה: נדב בושם, עדילי ליברמן,

יוסי צברי, אורי לנקינסקי

ניהול אמנותי: ניצן כהן וד"ר ארז מעין שלו

ייעוץ אמנותי: נאוה צוקרמן

הפקה: עומר עזרתי

עיצוב גרפי ובניית אתר: מיכל צור

ניהול ופרסום מדיה: אלירן מלכה

Impact יחסי ציבור: רחל וילנר

פודקאסט "ובכל זאת" 

תסכיתאיות.ים-במאיות.ים: נעה וגנר, אלי חביב, גילי יובל ומעין יובל-שהם, רועי מליח-רשף, ליאור גלציאנו ודנה שטנדל, דניאל כהן לוי, מור לידור ויפתח אופיר, ליבי רן, מעין אבן, אילנית בן-יעקב ונועה בקר

 

שחקניות.ים: לירז חממי, רוני עינב, יניב ביטון, אלי חביב, מעין יובל-שהם, עדילי ליברמן, עמית אולמן, דורון בן דוד, תום חגי, אלון פרידמן, אמיר גולדמן, אלון אופנהיים, יעל טל, פלורנס בלוך, יפתח אופיר, שרון גומבוש, מיכל פלח, תמר עמית יוסף, בני אלדר, אילנית בן-יעקב, נועה בקר, ניצן כהן

אורח מיוחד: פרופ׳ שמעון לוי

יוצרות.ים מציאות

נדב בושם, אביגיל רובין ויואב ברתל,

לילך דקל אבנרי, יגאל זקס, עמית זרקא,

דניאל כהן לוי, עדילי ליברמן, אורי לנקינסקי,

יוסי צברי, עומר קינן

 

footer.png
acumlogo2.png